Школа за 21. век
понедељак, 09 новембар 2020 11:05
У циљу подизања квалитета и осавремњивања наставе, започели смо коришћење Микробита у настави.
У склопу Обогаћеног рада-активност: Информатичка радионица, ученици и њихови наставници су програмирали честитку поводом Дана школе.
Мицробит је нови едукативни уређај намењен једноставном учењу програмирања и електронике. Омогућује развој логичког мишљења, вештина решавања проблема и дигиталне писмености код ученика уопште. Применљив је у готово свим наставним предметима у школи. Показује ученицима да програмирање јесте забавно, да је повезано са другим предметима и важно за даље школовање и каснији рад.
Омогућује им да уче на забаван, интерактиван и иновативан начин. Поред стицања вештина критичког размишљања и решавања проблема, ученици стичу и практичне вештине кодирања, и имају прилику да усавршавају своје вештине кроз повезивање и рад различитих уређаја.