Обавештење о начину уписа у средњу школу
понедељак, 05 април 2021 13:45
Обавештавамо Вас да ће у периоду од 12. до 15. априла 2021. године, родитељи, односно други законски заступници моћи да пријаве своје дете за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија и уметничких школа електронским путем на порталу Моја средња школа(mojasrednjaskola.gov.rs). Сви који не искористе предност електронског подношења пријава за полагање пријемног испита, пријаву у папирном облику моћи ће да поднесу 15. и 16. априла 2021. године, у средњим школама које имају специјализована одељења, као и у уметничким школама.
За пријаву за спортско одељење у горе поменутим терминима подноси се и следећа документација:
1. Пријава за упис у спортско одељење;
2. Потврда коју издаје и оверава матични Спортски савез Србије, којом се доказује да је ученик регистровани члан клуба;
3. Потврда о оствареним спортским резултатима уколико је ученик члан репрезентације.
За упис у спортско одељење не полаже се пријемни испит, већ завршни испит на крају основног образовања и васпитања за школску 2020/2021. годину, који ће према Календару образовно - васпитног рада бити одржан 23. 24. и 25. јуна 2021. године. На истом порталу подносиће се и приговори на резултате завршног испита.
За разлику од претходних година, када се листа жеља за упис у средњу школу подносила у папирном облику и одласком у школу, од ове године листа жеља моћи ће да се подносе путем овог портала, уз могућност неограничених измена и допуна до 3. јула 2021. године.
Сви који не искористе предност електронског подношења листе жеља, моћи ће поднети листу жеља као и до сада, у папирном облику у основној школи детета, 3. и 4. јула 2021. године.
Сва наведена документа и правилници налазе се на сајту гимназије у делу спортско одељење и могу се преузети.
Сајт и facebook страница школе:
Управа школе жели добродошлицу будућим ученицима.

Вакцинација

wpeuprava