Руска хуманитарна мисија
понедељак, 20 децембар 2021 12:19
17. новембра су нашу школу посетили почасни гости Амбасаде Руске федерације и представници Руског дома. Том приликом школи је уручена великодушна донација модела авиона руског произвођача „Звезда“.
Идеја за сарадњу потекла је од ученика Богдана Пријовића, који је на часовима технике и технологије представио моделе ловаца четврте генерације МиГ-29 и Су-27.
У жељи да се макете набаве, наставница Миланка Пријовић обратила се Амбасади Руске Федерације у Републици Србији. Макете су уз подршку Руске хуманитарне мисије достављене у Прибој, а школи је исте уручио директор Руског дома Јевгениј Баранов. Руски дом даровао је и ученике који похађају часове руског језика. Књижни фонд школске библиотеке допуњен је уџбеницима и књигама на руском језику, које ће деци користити у припреми за нека наредна такмичења из познавања руског језика, а на којима су остварили запажене резултате.Ова великодушна донација ће значајно допринети унапређењу наставе технике и технологије у оквиру области моделарства.