Бесплатни уџбеници
уторак, 28 март 2023 07:58
Право на бесплатне уџбенике
•ученицима из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи);
•ученицима који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану, укључујући и ИОП-3;
•ученицима са сметњама у развоју и инвалидитетом који образовно-васпитни рад остварују по индивидуалном образовном плану и другим ученицима којима су потребни прилагођени уџбеници (увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат);
•ученицима основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања.
•ученицима првог и другог разреда који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском знаковном језику.
Потребна документација
Након добијања упутстава од стране одељењског старешине родитељи достављају потребну документацију:
•за ученике, социјално/материјално угрожених породица, примаоци новчане социјалне помоћи, решење (копија) којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи;
•за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања (средња школа, факултет), потврду образовно-васпитне установе о својству ученика, односно студента. Потврда образовно-васпитне установе о својству ученика прилаже се за свако дете.
•за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете и налазе се у основној школи, школа не издаје потврду, јер школа поседује податке о наведеним ученицима.
За ученике који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану није потребна посебна документација, јер школа поседује податке о наведеним ученицима.